Victorie pentru CSM Cetatea 1932 Suceava în ultimul amical al verii

CSM Cetatea 1932 Suceava a încheiat seria meciurilor de pregătire pentru noul sezon cu o victorie importantă. „Alb-albaștrii” s-au impus, vineri, 23 august, pe stadionul Areni, cu scorul de 2-0 în fața formației de Liga a III-a, Șoimii Gura Humorului.

Echipa pregătită de Ionuț Plămadă și Andrei Ițco a deschis scorul prin Izuogu Samson, care a marcat în minutul 38 al primei reprize. Cornel Căinari a închis tabela în minutul 90, stabilind scorul final.

CSM Cetatea 1932 Suceava a început partida cu următorul unsprezece: Cuciureanu – Grosu, Vitu, Ruslan, Nițu, Samson, Ilie, Căinari, Cerlincă, Mateiciuc, Filip. Pe banca de rezerve s-au aflat Apetrei, Gavrilovici, Căuneac, Bai, Panciuc, Roșca, David, Rotundu, Nistor, Netbai.

Următorul meci al „alb-albaștrilor” va avea loc duminică, 1 septembrie, de la ora 11:00, tot pe stadionul Areni, împotriva echipei Recolta Fântânele, în prima etapă a Ligii a IV-a.